Külade

EDENDAMISE

SELTS

 

SELTSIST

TEGEVUS

KÜLAD

ALBUM   

ARHIIV

est

eng

Algne vaade

Uus vaade

Milliseks on kujunenud Suurupi külas Nurmepõllu, Vana-Klooga mnt 39, 43 ja 33 maaüksuste lähiala detailplaneeringu arenduse plaan?

oktoober 2016 (asukoht: Viti bensiinijaama vastasolev maaüksus)


27.10.16 volikogu seitsme vastuhäälega otsustas detailplaneeringut mitte hääletada.

Loodame, et volikogu otsus vaidlustatakse kohtus.

Vastuolnud volikoguliikmed ja nende sada FB toetajat ei tohi ja ei saa olla kogu vallaelu kujundajad. Rääkigu millest iganes kandindusest, ÜP-st, arengukavast - seda on muudetud ja muudetakse volikogus üleaasta või iga aasta. Need on raamdokumendid mida vastavalt uutele poliitilistele otsustele muudetakse. Uued valimised ja uued poliitilised otsused..

Fakt on see, et volikogu istungil teavitas abivallavanem Erik Sandla, et arendaja on Harku Vallavalitsusele edastanud üle tuhande Vääna-Jõesuu kandi külade elaniku toetusallkirja.

Kohalike inimeste soovidegae tuleb arvestada!


Detailplaneeringu menetlus on kestnud tänaseks juba 8 aastat ning arendust on kärbitud 2/3 võrra, arvestades nii poolt- ja ka vastuargumentidega.

Kahjuks ei ole vallavolikogus Vääna-Jõesuu kandi küladest ühtegi esindajat, kes seisaks siinsete külade elanike huvide eest, seetõttu otsustavad meie eest Harku valla teistest küladest ja Tabasalust pärit volikogu liikmed. Jääb vaid soovida, et nad Vääna-Jõesuu kandi külade elanike soovidega arvestaksid.

Arendus asub Suurupi külas kuid seda vaid nime poolest, imeväike osa on seotud Suurupi külaga. Arendus külgneb vahetult Viti ja Vääna-Jõesuu külaga ning on külasid läbiva Klooga mnt. ääres, mis annab suurima positiivse tänapäevase eluvõimaluse ka veidi kaugemal asuvatele külade elanikele, Naage ja Türisalu, Keila-Joani välja.

Arendus annab positiivse muutuse kogu Harku vallale.


Projekti fookus (äri)= tänapäeva eluviis ja ärikeskus kohalikule piirkonnale

Tervis, (materiaalne) heaolu, sportlikkus ja positiivne elu


Eesmärgid

Luua 300 uut töökohta uues keskuses

Luua sobilik kasvulava uute ettevõtete arenguks: igal aastal 5 uut ettevõtet ja 20 uut töökohta

Tõsta valla maksutulu 334 080,00 euro võrra

Arendada tervishoiu-, sotsiaal- ja esmatarbeteenuste võimalusi, et rahuldada piirkonna vajadusi

Huvitavd uued ärivõimalused

Toetada kohalikku elanikkonda tervislikuma ja positiivset elukeskkonda loomisel


Ärikeskus

Linnaku-stiilis äriruumid suurematele ettevõtetele

Kontoripinnad kodu lähedal- sobilikud nii ühemehefirmale kui ka 10 inimesega kollektiivile

Hot-desking ärikeskus - uus ettevõtlus inkupaator

Meedia- ja IT-keskus


Elustiili keskus

Öko-toidule suunatud toidukauplus

Terviseteenused (Arst, hambaarst, tervisekliinik, massaaz)

Esmatarbeteenused (pangaautomaat, kingsepp, võtmete valmistamine, riiete puhastus, lilled)

Jõusaal ja sportimisruumid, looduses sportimise toetamine: rand, mets (nt jalgrataste laenutus hooajal)

Saun ja bassein

Lasteaed

Tervislik luksuslikum nišši-restoran, kohvik

Ostukohad

Kohalikud kaubad ja taluturg


Informatsioonikeskus

Teadmised ja teave tervise, fitness'i, elustiili ja viimaste tehnoloogiliste arengute ning ettevõtluse kohta


Tänapäevane elustiili keskus: sport, tervis, teenused ja kohalik jaekaubandus

Peamised aspektid: töökohtde loomine, tervise parandamine, ettevõtlus


Projekteerimine : 18 kuud

Ehitus: 3 aastat (arendustegevus, mis on planeeritud võimalikult vähe välja paistma ehituse ajal ja mis võimalikult vähe segab (hoone ehitus ja selle lõpetamine ja siis järgmise ehitus)

24.11.2016 toimus volikogus järjekordne arendaja ja elanike aastatepikkuse ootuste solgutamine. Nõrdimusega võin õelda, kaheksa aastat kestnud arenduse DP kehtestamine ning vallavalitsuse poolt arendajale seatud tingimuste täitmise tegi Harku valla volikogu 18:2 häältega ära, mis toob volikoguliikmetele omamoodi au ärategemise osas. Sellisest asjade arengust saab järeldada vaid selget sõnumit valla elanikele kuidas Harku vallas asjaajamine käib, seda kuidas valitud saadikud rahva tahtega ei arvesta.


Viibisin ka ise istungil katsun teha väikese kajastuse kuuldust ja nähtust:

Volikoguliige P.Kotkas karjub kustkohast selline eelnõu lauale tuli tema pole seda varem näinud???, toonitab, et ta on jurist, kuidas ma  need dokumendid oma arvutis lahti saan, mul pole varem aega materjalidega tutvuda olnud aga nüüd tutvun..???, valla jurist vastab talle vaikselt, eestseisuselt, P.Kotkas: mida see tähendab?? V.Rajasaar: Ma ei oska midagi õelda, kes tahab kasutage minu 3min. sõnavõtuaega. K.Kruusoja esitab oma arvamust valjul häälel nagu oleks tema üksi volikogu ja pilkab volikogu liiget A.Kana. Seda kõike oli väga valus näha ja kuulata.

Planeeringule mida on 2008 aastast menetletud telliti 2016 volikogu poolt advokaatidelt 5-6000 eurot maksev negatiivne eelnõu, seda ei menetletud. Kui negatiivset eelnõud ei menetletud siis kutsus volikoguliige M.Härms osaplaneeringut negatiivselt hääletama, seda isiklikus ettekandes kümnendi kohtulahendite pinnalt. Volikogu negatiivse otsusega on nad petnud Harku valla kodanike ootuseid, ja arendaja ootust. Kaheksa aastat arendaja vaeva ja kohalike lootust on veega alla lastud. Tulemuseks on vallavalitsuse halb maine.

Nüüd peab arendaja tegema valiku kas minna kohtusse või alustada jälle kõike otsat peale.. kas jälle kaheksa aastat?
01/2017 Harku valla volikogu saadikute kaalutletud otsustamine on jõudnud tupikusse kuna arendaja on täitnud kõik vallavalitsuse ettekirjutused ja 1200 piirkonna kohalikku elanikku on andnud oma allkirjad just sellisele osaplaneeringule mida arendaja soovis oktoobris 2016 kehtestada.

Selles olukorras loodi volikogus 8aastase kehtestamismaratoni jätkuks veel üks erikomisjon kuhu kuuluvad volikogu paljud peamised vastustajad. Lisaks kaasati komisjoni ka vallavalitsuse esindaja, advokaat ja arhidekt. Lisasisendit hangitakse võimalikelt vastustajatelt Vääna-Jõesuu piirkonnast. Viimast saame järeldada sellest, et positiivse sisendi saamiseks ei ole vallavalitsusest keegi meie poole pöördunud. Kogu selline tegevus seab tundmuse, et soovitakse kehtestada vähemuse tahet läbi võimu. Volikogu vastustajad ei taha arendust arendaja nägemuse ja kohalike elanike soovide kohaselt  kehtestada. Tahetakse kehtestada vähemuse nägemust mida Vääna-Jõesuu piirkond peab soovima. Enamuse piirkonna ja valla elanikke soovid ja ootused võivad vastustavate volikogu liikmete tahet näidates minna kukele nn. nemad teavad mida meie tahame, nendel on mandaat.


Märt Erlend Agu